Dom Kredytowy Notus lubi „Etat Tata. Lubię to!” - NOTUS Finanse

603 804 805

„Biegać, skakać, latać, pływać….”* w pracy z dziećmi móc przebywać! Godzenie życia zawodowego i rodzinnego, to główny przekaz kampanii „Etat Tata. Lubię to!”. Idea ta jest bliska firmie Dom Kredytowy Notus, która właśnie dołączyła do projektu.

Kampania społeczna „Etat Tata. Lubię to!” jest częścią projektu „Tata jak Mama – ogólnopolskiej kampanii informacyjnej na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego”, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem akcji „Etat Tata. Lubię to!” jest podkreślenie roli taty w życiu i funkcjonowaniu rodziny oraz zachęcenie ojców to tego, aby byli świadomymi i otwartymi na dzieci tatusiami. Organizatorzy promują ideę podziału obowiązków między rodzicami oraz efektywne łączenie roli rodzica z pracą zawodową. Działania kierowane są również do pracodawców, w celu podkreślenia, że mama i tata małego dziecka to wartościowi i perspektywiczni pracownicy, którzy potrzebują zrozumienia i wsparcia.

  • W szeregach Domu Kredytowego Notus jest wielu pracowników, którzy łączą życie rodzinne z pracą zawodową. Dlatego tym bardziej przekaz kampanii jest bliski firmie. Rozumiemy, jak trudno jest wychowywać dzieci, szczególnie te małe, do 7 lat i jednocześnie odnosić sukcesy w życiu zawodowym. Dlatego wspieramy pracowników w łączeniu tych dwóch ważnych aspektów życia, m.in. przez możliwość przyprowadzenia dziecka do pracy w nagłych sytuacjach lub umożliwienie elastycznego czasu pracy, a nawet pracę w domu. Takie inicjatywy ze strony firm ułatwiają rodzicom pracę i opiekę nad dzieckiem i sprawiają, że pracownicy – rodzice chętniej angażują się i lepiej wypełniają swoje obowiązki zawodowe. W ten sposób nie przekreślamy młodych rodziców, bo widzimy, że są oni świetnymi pracownikami – oddanymi, dobrze zorganizowanymi, zdeterminowanymi i wydajnymi, a do tego szczęśliwymi – podkreśla Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Domu Kredytowego Notus.

Zgodnie z ideą projektu” 9 września br. firma będzie obchodziła „Ogólnopolski Dzień z Dzieckiem w Pracy”, a każdy pracownik-rodzic przyniesie zdjęcia dzieci, z których zostanie utworzona rodzinna mozaika. Oczywiście, będzie możliwe również przyprowadzenie tego dnia dziecka do pracy i pokazania mu miejsca, w którym pracuje mama lub tata.
 
Więcej o projekcie na stronie: www.etattata.pl

* Cytat z piosenki z „Poradnika młodego zielarza" z filmu „Podróże Pana Kleksa”. Autor tekstu piosenki: Krzysztof Gradowski