Dom Kredytowy Notus rośnie w siłę - NOTUS Finanse

603 804 805

W pierwszym kwartale 2013 roku Dom Kredytowy Notus S.A. zanotował wzrost udziału w sprzedaży kredytów hipotecznych do poziomu 5,78%. Osiągnięty wynik jest najwyższy od momentu powstania firmy w 2004 roku. W pierwszych trzech miesiącach tego roku firma pośredniczyła w sprzedaży kredytów hipotecznych na łączną kwotę ponad 463 mln PLN

Natomiast zgodnie z danymi przedstawionymi w „Ogólnopolskim raporcie AMRON–SARFiN o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości 1/2013” całkowita wartość rynku w pierwszym kwartale wyniosła ponad 8,017 mld PLN. Tym samym udział firmy w sprzedaży kredytów hipotecznych w pierwszym kwartale tego roku wyniósł 5,78%. Jest to historycznie najwyższy poziom udziału firmy w całym rynku kredytów mieszkaniowych. W analogicznym okresie w 2012 i 2011 roku udział ten wyniósł odpowiednio 5,03% i 4,54% .

Osiągnięty wynik oznacza również, że co 17 kredyt w Polsce został udzielony za pośrednictwem doradców finansowych Domu Kredytowego Notus S.A.

  • Pierwszy kwartał okazał się dużym wyzwaniem dla całego rynku kredytów hipotecznych. Niestety wartość rynku spadła o ponad 9%. Jednak Dom Kredytowy Notus, mimo zawirowań w sektorze finansowych i nieruchomości, systematycznie rośnie – podkreśla Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Domu Kredytowego Notus S.A – Osiągnięty przez naszą firmę wynik pokazuje jednocześnie, że klienci chętnie korzystają z usług firm doradztwa finansowego o ugruntowanej pozycji na rynku, które od lat działają w sektorze finansowym. Niewątpliwie rosnące zaufanie klientów do naszej firmy wynika z bardzo dużej skuteczności doradców DK Notus. Klienci, którzy zdecydują się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego chcą mieć pewność, że go dostaną, a taką gwarancje mogą mieć jedynie, jeśli zdecydują się na przejście przez procedurę kredytową z doświadczoną i cenioną na rynku firmą doradczą.