Dom Kredytowy Notus rozpycha się na rynku - NOTUS Finanse

603 804 805

6,3% - tyle w czerwcu wyniósł udział Domu Kredytowego Notus w rynku sprzedaży kredytów hipotecznych. Jest to wynik najwyższy od początku istnienia firmy. W sumie w drugim kwartale tego roku udział firmy w rynku kredytowym wzrósł do poziomu 5,85% z 5,78% w pierwszym kwartale br.

Wiosną rynek kredytowy się znacznie ożywił. Według danych szacunkowych, w drugim kwartale udzielono kredytów hipotecznych na łączną kwotę ponad 8,960 mld złotych, co oznacza sprzedaż o prawie 950 mln złotych wyższą niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku. W drugim kwartale br. również Dom Kredytowy Notus odnotował wzrost sprzedaży kredytów. Firma pośredniczyła w sprzedaży kredytów na sumę 524 miliony złotych i tym samym zwiększyła sprzedaż o ponad 61 milionów złotych w porównaniu z pierwszym kwartałem 2013 r. Tym samym wzrósł udział firmy w całym rynku do 5,85%.

  • Wiosną rynek kredytowy się znacznie ożywił. Klienci zachęceni korzystnymi cenami nieruchomości, chętnie podejmowali pozytywne decyzje o zakupie mieszkań czy budowie domów. Klienci coraz chętniej korzystają z firm doradczych, do których mają coraz większe zaufanie. Chętnie korzystają z pomocy doradców o ugruntowanej pozycji na rynku. Wielu z naszych klientów uzasadniało zaciąganie kredytu hipotecznego za pośrednictwem naszej firmy faktem, że nie chcieli ryzykować i samodzielnie przechodzić przez proces kredytowy, bo mieli świadomość, że nawet najmniejsze błędy we wnioskach kredytowych mogły zakończyć się odmową banku o przyznaniu kredytu – podkreśla Robert Pepłoński, Prezes Zarządu, Dom Kredytowy Notus.