Dom Kredytowy Notus wśród Najlepszych Pracodawców 2013 według badania Aon Hewitt - NOTUS Finanse

603 804 805

Dom Kredytowy Notus, wiodąca firma doradztwa finansowego, znalazł się wśród laureatów 8. edycji Badania Najlepszy Pracodawca 2013 (BNP) przygotowywanym przez firmę Aon Hewitt. W rankingu firma uplasowała się na piątym miejscu.

 

Umożliwienie budowania angażującego środowiska pracy, a w efekcie poprawę wyników biznesowych, to główne cele Programu Najlepsi Pracodawcy (PNP)m którego głównym elementem jest Badanie Najlepsi Pracodawcy (BNP). Dodatkowo program wspiera budowanie wizerunku pracodawcy oraz marki firmy. Tegoroczny wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców ukształtował się na poziomie 77%. Oznacza to wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do roku 2012. Warto zauważyć, że jest to wynik najwyższy z dotychczas odnotowanych w badaniu prowadzonym na rynku polskim. Do tej pory wskaźnik zaangażowania dla Najlepszych Pracodawców mieścił się w przedziale 71-75%. Zaangażowanie, tak jak definiujemy je w Aon Hewitt – wyraża się przez 3 postawy: pozytywnego mówienia o firmie, w której pracuję, chęci pozostania w organizacji, ponieważ mogę tu się realizować i po trzecie – gotowości do podejmowania dodatkowego wysiłku na rzecz firmy, by organizacja osiągnęła sukces.

Notus w pierwszej piątce

Dom Kredytowy Notus już trzeci raz poddał się badaniu przez firmę Aon Hewitt - w 2011 roku firma zajęła trzecie miejsce, w 2012 roku pierwsze miejsce w kategorii dużych firm w Polsce, natomiast w 2013 roku firma uplasowała się na piątej pozycji ex eguo z firmą Liberty Direct.

Ten rok, który upłynął na rynku finansowym pod zanikiem niepewności był trudnym i wymagającym czasem dla relacji wewnętrznych, co poskutkowało spadkiem Domu Kredytowego Notus na piąte miejsce w badaniu przeprowadzonym przez Aon Hewitt. Zdawaliśmy sobie sprawę, że powtórzenie zeszłorocznego wyniku będzie zadaniem bardzo trudnym. Niemniej jednak cieszy nas fakt, że utrzymaliśmy się w pierwszej piątce wśród Najlepszych Pracodawców 2013 w kategorii duże przedsiębiorstwa. Wyniki badania są dla nasz cenne z dwóch powodów. Po pierwsze, ponieważ analiza firmy opiera się m.in. na ocenie pracowników. Po drugie pokazuje poziom zadowolenia i zaangażowania pracowników, a tym samym jest drogowskazem dla firmy w nakreślaniu i prowadzeniu polityki personalnej. Co roku, również w tym roku Zarząd analizuje wyniki badania i szuka obszarów, które wymagają poprawy lub zdefiniowania od nowa. Na pewno podejdziemy do tegorocznych wyników z jeszcze większa uwagą, ponieważ w przyszłym roku planujemy wrócić na podium. Doskonale rozumiemy, a także tego doświadczamy, że satysfakcja pracowników i odpowiednie warunki pracy przekładają się na sukces w osiąganiu celów biznesowych całej firmy – podkreśla Robert Pepłoński, Prezes Zarządu, Dom Kredytowy Notus. 
 
Notus wielokrotnie doceniany
 
Dom Kredytowy Notus S.A. jest laureatem wielu nagród, wyróżnień i rankingów, głownie pod kątem, jakości oferowanych usług oraz generowanych przychodów. Zajmuje trzecią pozycję pod względem sprzedaży produktów hipotecznych (wg danych Związku Firm Doradztwa Finansowego). W 2012 roku DK Notus zwyciężył w 7. edycji Badania Najlepszy Pracodawca 2012 (BNP) przygotowywanym przez firmę Aon Hewitt. Firma zajęła pierwsze miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw. W 2011 firma zajęła drugie miejsce w kategorii „małych i średnich firm” w 6. edycji badania Najlepsi Pracodawcy 2011 w Europie Środkowo-Wschodniej, i trzecie miejsce w kategorii „dużych firm” w Polsce. Również w czerwcu 2011 roku uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii „najbardziej rozpoznawalnych doradców finansowych w Polsce” rankingu Mieszkaniowa Marka Roku 2011 r. W maju 2011 roku firma zdobyła pierwsze miejsce w kategorii finanse dla średnich i małych firm rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2010. W 2009 roku Spółka otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez Dun & Bradstreet Poland firmom za najwyższą ocenę stabilności. W 2008 roku zajęła drugą pozycję na rynku w kategorii kwot udzielonych kredytów w I połowie 2008 roku w rankingu opracowanym przez miesięcznik Home & Market. W tym samym roku firma została też liderem na rynku w kategorii pośredników finansowych wg miesięcznika Home & Market. W 2006 roku Dom Kredytowy Notus został wyróżniony przez Instytut Badań nad Gospodarką oraz otrzymał nagrodę Najlepszy Partner w Biznesie przyznawaną przez miesięcznik Home & Market.