Dom Kredytowy Notus wśród najlepszych pracodawców w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Aon Hewitt - NOTUS Finanse

603 804 805

Dom Kredytowy Notus znalazł się w prestiżowym gronie Najlepszych Pracodawców w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu przeprowadzonym przez firmę Aon Hewitt. Firma zajęła trzecie miejsce w kategorii średnich przedsiębiorstw w regionie CEE. Wcześniej, bo w październiku br. Dom Kredytowy Notus brał udział w badaniu przeprowadzonym przez firmę Aon Hewitt, która weryfikowała praktyki zarządzania ludźmi w firmie.

Na podstawie analizy powstał ranking, w którym to Dom Kredytowy Notus zwyciężył w 7. Edycji Badania Najlepszy Pracodawca 2012 (BNP) w kategorii dużych przedsiębiorstw w Polsce.

Wynik osiągnięty w Polsce był podstawą do udziału w rankingu europejskim. Firma zajęła wysokie, trzecie miejsce i znalazła się w tak doborowym towarzystwie Najlepszych Pracodawców w regionie CEE, jak Tenex i Microsoft z Rosji czy Microsoft z Czech.

- Jest nam niezwykle miło, że drugi raz w tym roku Dom Kredytowy Notus znalazł się w gronie Najlepszych Pracodawców. Jest to dla nas szczególnie istotne, zwłaszcza, że zostaliśmy docenieni na arenie międzynarodowej. Trzecie miejsce, które zajęliśmy w badaniu w Europie Środkowo-Wschodniej potwierdza, że wprowadzane przez nas standardy zarządzania personelem są zgodne ze standardami międzynarodowymi – podkreśla Robert Pepłoński, Prezes Zarządu Domu Kredytowego Notus S.A.

Wyniki Badania Najlepsi Pracodawcy 2012 w regionie CEE, kategoria: średnie przedsiębiorstwa (251 – 1000 pracowników w kraju):

 1. Tenex - Rosja
 2. Microsoft - Rosja
 3. Dom Kredytowy NOTUS - Polska
 4. Microsoft - Czechy
 5. Hilti - Rosja
 6. Grupa Pracuj - Polska
 7. Takeda - Rosja
 8. Telefónica - Słowacja
 9. FGSZ Földgázszállító - Węgry
 10. Red Hat Czech - Czechy

 

Badanie Najlepsi Pracodawcy ujawnia silny związek między wysokim zaangażowaniem pracowników a wysokimi wynikami biznesowymi. Najlepsi Pracodawcy Regionu CEE:

 • Osiągają lepsze wyniki finansowe (108% zrealizowanego celu EBITDA w porównaniu do 93% realizacji celu w pozostałych organizacjach),
 • Mają niższy poziom rotacji personelu (6% versus 9% dla pozostałych organizacji),
 • Mają niższy wskaźnik absencji (3.5 dnia na pracownika w porównaniu do 5.5 dni w grupie pozostałych organizacji).

 

Najlepszy pracodawca roku 2012 - Dom Kredytowy NOTUS S.A.