Dom Kredytowy Notus zwiększył udział w rynku sprzedaży kredytów hipotecznych - NOTUS Finanse

603 804 805

Dom Kredytowy Notus S.A. zanotował kolejny wzrost w sprzedaży kredytów hipotecznych. W 2013 roku wynikiem 2,2 mld uruchomionych kredytów mieszkaniowych zgarnął 6,3% udziału sprzedaży w całym rynku kredytów hipotecznych. Rekordowy pod względem sprzedaży okazał się IV kwartał 2013 roku, gdzie udział firmy w rynku wyniósł 6,59%

Dla Domu Kredytowego Notus, który w tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia działalności na rynku doradztwa finansowego, 2013 rok był kolejnym, w którym firma odnotowała wzrost sprzedaży kredytów mieszkaniowych. W porównaniu z 2012 rokiem, w 2013 firma udzieliła kredytów na kwotę wyższą o 200 mln złotych, co również wpłynęło na wzrost udziału brokera w rynku kredytów mieszkaniowych o prawie 1 punkt procentowy.

Według danych Związku Banków Polskich sprzedaż kredytów hipotecznych w 2013 roku wyniosła ponad 36 mld złotych. Osiągnięty przez Dom Kredytowy Notus wynik sprzedaży na poziomie 2,2 mld złotych, daje 6,3% udziału firmy w rynku sprzedaży kredytów mieszkaniowych. Wynik sprzedaży kredytów hipotecznych zrealizowany przez firmę w 2013 roku był o prawie 10% procent wyższy, w porównaniu z 2012 rokiem.

Każdy kolejny kwartał 2013 roku, był lepszy od poprzedniego. W pierwszych miesiącach ubiegłego roku widać było, że klienci poszukiwali odpowiednich ofert nieruchomości i kredytów mieszkaniowych, jednak wstrzymywali się z decyzją o zakupie. Jednak już w kolejnych kwartałach ruszyli do banków po finansowanie transakcji mieszkaniowych. Rekordowy okazał się IV kwartał, w którym w porównaniu z analogicznym okresem roku 2012 pośredniczyliśmy w sprzedaży kredytów hipotecznych na kwotę o 150 mln wyższą. Niewątpliwie przyczyniła się do tego obowiązująca od tego roku nowa Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego, która wymusiła na bankach wprowadzenie z początkiem 2014 roku obowiązkowego wkładu własnego. Dlatego klienci planujący zakup nieruchomości, a nieposiadający oszczędności postanowili przyspieszyć decyzję o kupnie mieszkania i zaciągali kredyty w ostatnich miesiącach jeszcze na 100% wartości nieruchomości.