Letnie trendy w aranżacjach wnętrz - NOTUS Finanse

603 804 805

Wraz z nadejściem lata czujemy w sobie nową energię i chęć do życia. Chcemy działać i chcemy coś zmieniać. Między innymi dlatego wiele osób właśnie w wakacje decyduje się na remont czy odświeżenie swojego mieszkania. Zanim się jednak za to zabierzemy, warto zapoznać się z aktualnymi trendami i poszukać w proponowanych rozwiązaniach czegoś, co najbardziej będzie odpowiadało naszym upodobaniom i potrzebom.

Architekci proponują rozświetlenie wnętrz i ożywienie ich przy pomocy intensywnych barw takich jak błękit, zieleń, żółcienie, róż czy czerwień. Ważnym elementem uwypuklającym ma być kontrast tych kolorów z ponadczasową i świeżą bielą. Dominującym materiałem jest szkło, które idealnie wpisuje się w trend rozświetlania wnętrz.

Tego lata projektanci pozwalają nam na wprowadzenie do wnętrz zdecydowanie większej dawki indywidualizmu. Głównymi motywami mogą być chociażby różnego rodzaju pamiątki z podróży, które odbędziemy lada chwila. Bardzo promowany jest także efekt zaskoczenia realizowany poprzez zupełnie nowe i niekonwencjonalne formy mebli, a także unikanie we wnętrzu konkretnego, spójnego stylu. Nadal ceniony jest także lokalny patriotyzm, a więc styl folk, który już od kilku lat nie wychodzi z mody. Paradoksalnie, wyraźnie zauważalne jest również dążenie do uniwersalizmu i minimalizowanie dekoracji. Elementy florystyczne, w tym bukiety prawdziwych kwiatów są jednak bardzo na miejscu, podobnie z resztą jak nurt Eko – wciąż na topie. Zaobserwujemy również powrót do drewna zarówno w meblarstwie, jak i w łazienkach.

salon-letnie-trendy

W aranżacji łazienek wciąż królują cztery style – klasyczny, nowoczesny, glamour i Eko. Pierwszy z nich to dająca poczucie bezpieczeństwa zachowawczość i neutralność. Drugi kojarzy się przede wszystkim z minimalizmem i żywymi dodatkami. Glamour z kolei to wielki przepych i wymyślna elegancja dla odważnych. Styl Eko promuje natomiast naturalność w pełnej gamie – zaczynając od ekologicznych materiałów, kończąc na wzorach płytek ceramicznych.

Anna Franus, dyrektor ds. sprzedaży w redNet Dom – firmie zajmującej się kompleksowym wykończeniem i aranżacją wnętrz, bardzo często zauważa te trendy w rozmowach ze swoimi klientami. Coraz więcej osób stawia na odważne kolory, dekory z kwiatami i odważne zestawienia stylów. Część podkreśla także swój ekologiczny styl życia i przywiązanie do natury.  Jednak, jak dodaje Anna Franus, wielu z nas nadal wybiera bezpieczne rozwiązania i standardowe biele, brązy i grafity. I bardzo dobrze! Najważniejsze bowiem, żeby w swoich czterech kątach, czuć się jak u siebie w domu...

Małgorzata Korólczyk-Rabek
redNet Property Group