Szukasz mieszkania przyjdź na targi – Targi Mieszkaniowe tabelaofert.pl w Łodzi 15-16.05.2010 - NOTUS Finanse

603 804 805

Wywiad z Magdaleną Serwatko, Prezes REDNET MEDIA.

Już 15 i 16 maja odbędą się Targi Mieszkaniowe tabelaofert.pl w Łodzi. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 przy ulicy Skorupki 21 (Hala Sportowa). Na jakie atrakcje mogą liczyć odwiedzający? Na te i inne pytania odpowie Magdalena Serwatko, Prezes redNet Media, spółki organizującej targi.

To już kolejna edycja łódzkich targów mieszkaniowych tabelaofert.pl – czym przyciągnie odwiedzających?

- Atrakcji jest sporo, począwszy od ułatwień w wyszukaniu interesującego mieszkania, poprzez dostęp do praktycznej wiedzy z zakresu kupna mieszkania, na atrakcjach dla rodzin skończywszy. Pomagamy znaleźć konkretne mieszkanie – w Centrum Informacji Targowej po podaniu interesującej Państwa dzielnicy czy metrażu, wskażemy inwestycje deweloperów, którzy posiadają odpowiadające Państwa zapytaniu mieszkania. Kolejną wartą uwagi
nowością są bezpłatne warsztaty „Jak mądrze kupić własne M?” podczas których swoją praktyczną wiedzą podzielą się niezależni eksperci –  PZFD, kancelaria prawna Ad Solutio, czy Dom Kredytowy Notus. Na wykładach tych dowiemy się jak dobrze wybrać dewelopera i podpisać odpowiednią umowę, jak bezproblemowo odebrać mieszkanie czy wybrać odpowiedni kredyt.
Natomiast w Centrum Zabawy i Edukacji dla Dziecka – w profesjonalny i bezpieczny sposób zaopiekujemy się Waszą pociechą. Opiekę nad dziećmi roztoczy m.in.: wesoła gromadka klaunów z Klaun Polska oraz przedszkole Koliberek. Dzieci będą mogły w ulubiony dla siebie sposób spędzić czas podczas oglądania bajek, malowania buziek i wielu innych interesujących zabaw.

Spotyka się opinie, że imprezy targowe dotyczące mieszkań powoli ustępują pola tym w Internecie. Czy podziela Pani tę opinię?

- Trudno zaprzeczyć, by Internet znacznie nie ułatwił wyszukiwania dogodnych mieszkań na rynku wtórnym czy przeglądania ofert deweloperów. Jednak targi to korzyść nie tylko dla wystawcy w postaci budowania wizerunku, bezpośredniego kontaktu z klientem i informacji zwrotnej od tego ostatniego. Przychodząc na targi nie tylko w jednym miejscu i czasie w wygodny dla siebie sposób (sektory) zapoznamy się z ofertami deweloperów z całego rynku łódzkiego, ale także uzyskamy praktyczną, bezpłatną wiedzę jak mądrze i bezpiecznie kupić własne mieszkanie, porozmawiamy z doradcami finansowymi czy architektami. I pamiętajmy, że na targi deweloperzy przygotowali szereg promocji i rabatów – warto przyjść i negocjować!

Na jakie rabaty może liczyć klient i z jaką ofertą się spotkać?

- Podczas targów deweloperzy zwyczajowo bardziej skłonni są do ustępstw i rabatów, dlatego powtarzam: warto negocjować. Natomiast ciekawostki warte wymienienia to m.in.: spółka TBS w Zgierzu, Mecenas targów, która przygotowała dla Państwa pionierską ofertę. „Mieszkanie na wynajem z opcją przekształcenia na własność”. Oferta dotyczy inwestycji przy ul. W. Wojewódzkiego 32 w Łodzi. Także w  trakcie trwania targów firma Srebrzyńska Rezydencje Sp. z o.o. będzie oferować rabaty kwotowe od 15 000 do 40 000 zł.

Jakie nowe inwestycje zadebiutują na targach mieszkaniowych tabelaofert.pl?

ARCHE, Inwestycja: TOBACO PARK.   
Lofty o wyjątkowym charakterze zaprojektowane w rewitalizowanych, XIX wiecznych pofabrycznych budynkach, położonych w parkowym otoczeniu. Całość inwestycji to 7 budynków: 4 pofabryczne i 3 nowobudowane. Na targach prezentowany będzie 1 etap inwestycji – zrewitalizowany budynek E, oraz budynek III prezentujący w pełni nowoczesną architekturę.

EDEN DOM,  Inwestycja: SŁONECZNE WZGÓRZA.
Osiedle Słoneczne Wzgórza to kompleks domów jednorodzinnych usytuowany na zielonych obrzeżach Łodzi przy ulicy Wiączyńskiej 13. Działka, na  której realizowana jest inwestycja ma  blisko 30 tys. m. kw.  powierzchni, a rzeźba terenu charakteryzuje się prawie 7-metrową różnicą poziomów wzniesień. Kameralny charakter osiedla z przydomową zielenią, dogodna lokalizacja, leśna okolica – to dominujące atuty Słonecznych Wzgórz.

STUDIO 3 INVESTMENT, Inwestycja: SOLARIS PARK.
Inwestycja położona w ścisłym centrum Łodzi przy ulicy Tuwima, w bezpośrednim sąsiedztwie parku Sienkiewicza. Zabudowa działki to dwa budynki: wyższy od ulicy Tuwima i niższy w głębi parku połączone przeszkloną klatką schodową. Dla pierwszych klientów przygotowano największy wybór mieszkań i najkorzystniejsze ceny.

WALKO, Inwestycja: BLUE VILLA.
Blue Villa - to najnowsza inwestycja przy ulicy Obornickiej 19 na Bałutach. Przestronne pomieszczenia, duże okna i niewielka liczba mieszkań na każdej kondygnacji.  W ofercie także domy pasywne i energooszczędne, których budowa trwa zaledwie miesiąc. Wkrótce osiedle takich  domów  powstanie w Konstantynowie Łódzkim, ale budowane są także na działkach wskazanych przez inwestorów.

Czy oprócz mieszkań coś jeszcze może przyciągnąć na targi mieszkańców Łodzi?

- Niewątpliwie tak – Łódź jest znana jako miasto design’u, projektów użytkowych. My chcielibyśmy się wpisać w te tendencje, dlatego proponujemy jednocześnie targi aranżacji wnętrz. Właśnie w łodzi będą one miały bogatą ofertę wystawienniczą. Zaprezentowana zostanie oferta firm kuchennych: LEANDRE, STUDIO 59, TANGRAM, WOLSZTYŃSKA FABRYKA MEBLI – STUDIO KUCHNI „KOMINEK”, LIGNARIUS, DREWFOR, VORWERK; oferujących podłogi: DREWNOSTYL, PIOTR CHUDZIŃSKI FINISH PARKIET, BEL-POL, czy firm aranżujących łazienki: NASZA ŁAZIENKA, SAUNALAND (SAUNY J). Także osoby zainteresowane projektowaniem wnętrz będą mogły skorzystać z porad architektów następujących firm: ŚLIWIŃSKA DECO – STUDIO ARANŻACJI WNĘTRZ I DEKORACJI OKIEN, VENTURI HOME SOLUTIONS, SZTUKA PRZESTRZENI JANINA KWAPISZ, PROJEKTOWANIE WNĘTRZ ROBERT JUNDO. MEBLE zaprezentuje AGATA MEBLE,
a dziecięce – firma MEBLIK.

A oferty banków? Czy klienci szukający kredytu także będą usatysfakcjonowani?

- Jestem przekonana, że tak. Zawsze staramy się aby także kencji poszukujący kredytu znaleźli coś ciekawego. Dlatego obecnie zapraszamy na bezpłatne warsztaty gdzie będziemy mówić o doborze kredytu, czy do stoisk banków i doradców finansowych. Tegoroczne promocje to:

Bank BGŻ - Promocyjne oprocentowanie kredytów hipotecznych i budowlanych. Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania preferencyjnej opłaty przygotowawczej - 0%. Oferta dostępna będzie do 1 lipca 2010 roku.
Preferencyjne oprocentowanie dla kredytów udzielanych w złotych wynosi: WIBOR 6M lub 1Y plus marża już od 1,45%. 
Stoisko Banku BGŻ nr 32 na Targach Mieszkaniowych.

Bank PKO BP - Program Oszczędnościowy „Niższa Rata” pozwala na systematyczne dokonywanie wpłat i oszczędzanie w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych. Oszczędzanie możemy zacząć już od kwoty 200,- zł. miesięcznie, a zgromadzone w ten sposób środki, mogą zostać wykorzystane na nadpłatę lub całkowitą wcześniejszą spłatę kredytu. Z kompleksową ofertą zapoznać się będzie można na stoisku PKO BP nr 15.

Bank Zachodni WBK - eżeli skorzystasz z dopłaty z Banku Gospodarstwa Krajowego – płacona przez Ciebie rata kredytu może być jeszcze niższa.  Zobacz, dlaczego - stoisko nr 13.

Atrakcji sporo – zatem czy jakaś chwila wytchnienia dla odwiedzającego będzie możliwa?

- Oczywiście! Zapraszamy do Kawiarenki Targowej. Będzie tu można wypić kawę, zjeść kanapkę czy ciastko, zastanowić się, które mieszkanie najbardziej do nas przemawia. Na stosiku LIGNARIUS (KUCHNIE) będzie kucharz, który przygotuje przysmaki w postaci owoców morza. Z kolei na zmęczone stopy i plecy czekają fotele masujące na stosiku firmy PRO-WELLNES. Jeśli już mowa o stoiskach, odwiedzający mogą wybrać najlepsze, najbardziej przyjazne stoisko targowe, bowiem w ramach Konkursu Targowego „Przyjazny Wystawca” – a wypełnienie stosownej ankiety przybliża do szansy wygrania atrakcyjnych nagród.

Zatem nie pozostaje nic innego jak zaprosić Państwa do Hali Sportowej przy  Skorupki 21 na targi.

- Tak zapraszamy serdecznie a przy okazji także po bezpłatny bilet na targi, dostępny na naszej stronie internetowej www.targi.tabelaofert.pl Życzymy Państwu efektywnie spędzonego czasu i udanego wyboru wymarzonego lokum!

Przygotowane:
redNet Media

Magdalena Jańczuk-Zdunek