Produkty:


Poradnik kredytobiorcy:

Zdolność kredytowa

Kalkulator zdolności kredytowej pozwoli obliczyć maksymalną kwotę kredytu o jaką mogą się Państwo ubiegać. Zdolność kredytowa może różnić się w zależności od banku i waluty kredytu. W celu dokładnego wyliczenia zdolności kredytowej w każdym z banków należy skontaktować się z naszym doradcą.

Kalkulator zdolności kredytowej
- +
- +
lat
- +
- +
- +

 


Kontakt z doradca

- -

Porady Notusa

Czy można spłacić kredyt wcześniej i jakie są tego konsekwencje? A co w przypadku częściowej spłaty kredytu?


Każdy kredyt hipoteczny możemy spłacić wcześniej. Oczywiście starajmy się brać pod uwagę fakt wcześniejszej spłaty już w chwili zaciągania kredytu. W zależności od banku taka spłata może być obwarowana dodatkowymi opłatami. Prowizja, którą bank sobie potrąci za wcześniejszą spłatę, może być naliczana od spłacanej kwoty lub od kwoty udzielonego kredytu (opcja druga jest mniej korzystna). Pamiętajmy też, że spłacamy tylko bieżącą kwotę zadłużenia. Odsetki przestają być naliczane, ponieważ nie mamy już żadnego zobowiązania wobec banku. W przypadku częściowej spłaty kredytu w większości banków będziemy mieli dwa wyjścia: pozostać przy obecnej wysokości raty, co skróci nam okres kredytowania lub pozostać przy okresie kredytowania zapisanym w umowie, zyskując tym samym mniejszą ratę miesięczną.

Czy można spłacić kredyt wcześniej i jakie są tego konsekwencje? A co w przypadku częściowej spłaty kredytu?więcej


ponad 46 000 ofert, ponad 1300 inwestycji

Mieszkanie dla Młodych

Newsletter

NewsletterOkiem analityka

  • Dlaczego warto mieć wkład własny?

    Już tylko 3,5 miesiąca zostało do wprowadzenia kolejnego etapu Rekomendacji S. Od 1 stycznia 2015 roku każdy kredytobiorca będzie musiał wnieść co najmniej 10 procent wkładu własnego. To kwota dwukrotnie wyższa niż wymogi obowiązujące dzisiaj. Jednak już od miesięcy wiele banków stosuje politykę znacznie bardziej restrykcyjną niż wymogi nadzorcy. Dlaczego warto mieć wkład własny? więcej

Aktualności Branżowe

Artykuły