Doradzamy już 10 lat - NOTUS Finanse

603 804 805

Już 10 lat doradzamy w finansach!

Rok 2014 jest dla nas wyjątkowym czasem, w którym wracamy do początków działalności firmy i refleksji nad tym, jak wyglądał rynek doradztwa finansowego, kiedy to startowaliśmy. Wszystko, dlatego, że minęło już 10 lat, od kiedy to w 2004 roku pięć osób postanowiło zaryzykować i rozwinąć własny biznes. Robert Pepłoński, Jacek Dziadak, Paweł Adamiak, Artur Sikora i Adam Cwynar wspólnie założyli Dom Kredytowy Notus, który to z małego przedsiębiorstwa zatrudniającego pięciu pracowników, rozrósł się do jednej z największych, ogólnopolskich firm doradztwa finansowego.

Od samego początku, rynek doradztwa finansowego rozwijał się bardzo dynamicznie. Obecnie, po 10 latach widzimy, jak się zmienił – jest bardziej dojrzały i doświadczony. Również w zakresie oferty produktowej, bo obecnie doradcy finansowi doradzają nie tylko w zakresie kredytów hipotecznych, ale także produktów inwestycyjnych, oszczędnościowych, czy emerytalnych. Jednak to, co się nie zmieniło na pewno, to nasze podejście do klienta. Od samego początku w Domu Kredytowym Notus zadowolenie klienta jest najważniejsze, dlatego nasi doradcy oferują pełną pomoc w znalezieniu najbardziej optymalnej oferty, spełniającej jego wymagania.

Biznes oparty na wartościach

Na początku działalności firmę tworzyło 5 właścicieli i 5 pracowników, którzy pracowali w siedzibie przy alejach Solidarności 117 w Warszawie. Jednak już po roku funkcjonowania liczba pracowników wzrosła do 65 osób. Spółka w ciągu roku uruchomiła też oddziały w kilku miastach w Polsce, m.in. w Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Rybniku i Katowicach. 

Firma od samego początku swoją biznesową działalność opiera przede wszystkim na takich wartościach, jak profesjonalizm, zaufanie, wysoka jakość obsługi. Wartości te zostały zawarte już na samy początku konstruowania przedsiębiorstwa, bowiem pochodząca z języka łacińskiego nazwa „notus” oznacza „przyjazny”, „zaufany”. Głównym wyróżnikiem firmy jest fakt, że nie jest związana żadną grupą finansową ani bankową. Od początku budowana była z udziałem kapitału prywatnego. I chociaż Dom Kredytowy Notus rozrósł się do dużego przedsiębiorstwa, to nadal założyciele są bezpośrednio zaangażowani w jego prowadzenie. 

Obecnie Dom Kredytowy Notus należy do największych firm rynku doradztwa finansowego. Firma zatrudnia ponad 600 pracowników i współpracowników, którzy pracują w ponad 110 placówkach zlokalizowanych na terenie całego kraju.