Ubezpiecz swoje mieszkanie - NOTUS Finanse

603 804 805

Ubezpieczenia domów / mieszkań

Assitance

Usługi assistance służą pomocą w razie nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba domownika, zatrzaśnięcie kluczy czy też awaria pralki. Specjalista we wszystkim Ci pomoże.

Przykładowa pomoc assistance:

- pomoc specjalisty (np. hydraulik, , ślusarz, szklarz, itp.)

- naprawa sprzętu komputerowego / RTV / AGD

- wizyta domowa lekarza

- transport medyczny

- dowóz leków

- opieka nad dzieckiem w przypadku choroby

- lokal zastępczy, jeżeli w wyniku szkody nie możesz korzystać ze swojego mieszkania

Ubezpieczenie mienia domowego

Miejsce gdzie mieszkamy jest zagrożone wieloma ryzykami. Mieszkanie czy też dom to nie tylko mury. To także wyposażenie , które gromadzimy latami. Ubezpieczenie mienia pozwoli uzyskać odszkodowanie w przypadku wielu zdarzeń losowych, np. zalanie przez sąsiada, pożar, przepięcie, itp.

Wszystko co nie jest na stałe przymocowane (lub przykręcone do ścian) jest to mienie ruchome. Wyobraź sobie, że potrząsasz swoim domem lub mieszkaniem – wszystko co wypadnie przez drzwi lub okna to właśnie ruchomości. Zastanów się ile to jest warte i które z tych rzeczy warto ubezpieczyć.

Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem

Posiadasz w domu / mieszkaniu rzeczy, które w przypadku włamania mogą zostać ukradzione. Włamanie to również koszt wymiany zamków lub okna – przecież złodziej musi się jakoś dostać do środka. Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem pozwoli Ci odzyskać pieniądze za to, co zostało Ci ukradzione.

Najtrudniejszą kwestią najczęściej jest oszacowanie sumy ubezpieczenia. Zastanów się, co podczas jednorazowego pobytu w Twoim mieszkaniu (lub domu) mogłoby wynieść 3 mężczyzn. Najczęściej jest to elektronika, biżuteria lub też pieniądze. Oszacuj wartość tych rzeczy i powiększ o koszty związane z wejściem złodzieja do Twojego domu (np. wybicie szyby). To jest właśnie sugerowana suma ubezpieczenia. Oczywiście ubezpieczone będzie również mienie w piwnicy. 

Ubezpieczenie OC najemcy

Wynajmujesz mieszkanie? Nie wiesz, co wynajmujący robi, kiedy Cię nie ma? To rozwiązanie chroni Ciebie przed skutkami finansowymi, jakie Twój lokator może wyrządzić Twoim sąsiadom, a za jakie Ty jako właściciel mieszkania odpowiadasz w pierwszej kolejności.

Ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone przez Najemcę (osobę, której wynajmujesz nieruchomość) i osoby bliskie wspólnie z nim zamieszkujące osobom trzecim (np. zalanie sąsiada poniżej) , w związku z umową najmu lub użyczenia nieruchomości, np. mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Jedną z najczęstszych szkód związanych z mieszkaniem są zalania. Im wyżej mieszkasz, tym więcej pięter możesz zalać. Im droższe wykończenie mieszkania Twojego sąsiada, tym więcej możesz uszkodzić. Ubezpieczenie OC zabezpiecza Ciebie oraz Twoją rodzinę przed skutkami szkód, które możesz niechcący wyrządzić.

Ubezpieczyciel wpłaci za Ciebie odszkodowanie, jeżeli Ty lub inni domownicy wyrządzą komuś szkodę, np.:

- zalejesz sąsiada

- Twój pies kogoś pogryzie

- Twoje dziecko zbije komuś szybę

- szkody związane z uprawianiem sportu

- szkody związane z posiadaniem broni palnej

Ubezpieczenie domku letniskowego

Domek letniskowy poza sezonem letnim pozostaje często niezamieszkany, przez co narażony jest na różne zdarzenia, szczególnie na ryzyko kradzieży lub dewastacji. Ubezpieczenie domku letniskowego pozwala Ci spać spokojnie, ponieważ niezależnie od tego, co dzieje się z miejscem Twojego odpoczynku, masz pewność, że w razie czego ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie za wszystkie szkody.

Ubezpieczenie domu w budowie

Dom w trakcie budowy jest szczególnie narażony na różnego rodzaju ryzyka, ponieważ najczęściej pozostaje bez dozoru. Ubezpieczenie domu w budowie pozwala ubezpieczyć zarówno samą konstrukcję jak również jego elementy , takie jak okna czy drzwi , również przed kradzieżą.

- zapewnia ochronę domu podczas prac budowlanych

- ubezpieczenie obejmuje również wyposażenie domu (np. podłogi, okna, drzwi)

- możesz również ubezpieczenie ruchomości (np. meble)

- odszkodowanie otrzymasz również po kradzieży materiałów budowlanych

- ubezpieczyć możesz także garaż lub budynek wolnostojący 

Ubezpieczenie domu

Dom, w którym mieszkasz to również jego wyposażenie, rzeczy , które w nim posiadasz oraz otoczenie, takie jak meble ogrodowe czy też brama wjazdowa. Warto pomyśleć o kompleksowym zabezpieczeniu, które zawsze zadziała.

Dom charakteryzuje się innymi potrzebami ubezpieczeniowymi niż mieszkanie. Dlatego oprócz standardowego ubezpieczenia , możesz je również rozszerzyć o takie kwestie jak:

- brama wjazdowa

- meble ogrodowe

- ogrodzenie

- fontanny

- kostkę brukową

- i wiele innych rzeczy, które są dla Ciebie ważne

Ubezpieczenie mieszkania

Twoje mieszkanie to często najbardziej wartościowa rzecz jaką posiadasz. Niestety są z tym związane również pewne ryzyka ,które są niezależne od nas, np. powódź , pożar czy też zalanie. Dzięki ubezpieczeniu masz pewność, że będzie miał z czego naprawić szkody.

Sam wybierasz zakres ubezpieczenia. Możesz wybrać najtańszy wariant ubezpieczenia murów – spełniając tym samym wymóg banku, a możesz również rozszerzyć zakres o ubezpieczenie wykończenia mieszkania oraz wyposażenia. Możesz też wybrać wariant ubezpieczenia – od najprostszego zakresu, aż do ubezpieczenia all risk, w którym szkoda może się zdarzyć z każdej przyczyny, a Tobie i tak zostanie wypłacone odszkodowanie.